Secret Service - Ye Si Ca (The 2nd Album) (1981)

CD

(1981/2011)

Skladem
249 Kč 205,79 Kč bez DPH
Kategorie: CD Albums

Tracklist:

album:   Ye Si Ca (The 2nd Album) (1981)

 

1 L A Goodbye 3:12
2 Broken Hearts 3:22
3 Angelica & Ramone 3:14
4 Friday Night 3:45
5 I Know 3:19
6 Ye Si Ca 3:17
7 King & Queen 3:34
8 Crossing A River 3:45
9 Don't Go Away 3:32
10 Stay Here The Night 3:39
Bonus
11 L A Goodbye (Single Version) 4:10

 

 

Secret Service je švédská popová/novovlnná skupina, která vznikla v roce 1979. Ola Håkansson, bývalý zpěvák skupiny Ola & The Janglers a poté manažer vydavatelství Sonet Music, se spojil s Timem Norellem a Ulfem Wahlbergem, aby napsali několik písní, které přihlásili do Melodifestivalenu, švédské kvalifikace na Evropskou písňovou soutěž. Nevyhráli, ale rozhodli se pokračovat ve spolupráci a změnili název své kapely z Ola+3 na Secret Service. Kromě Oly Håkanssona (zpěv), Tima Norella a Ulfa Wahlberga (klávesy) tvořili původní sestavu Tonny Lindberg (kytary), Leif Paulsen (baskytara) a Leif Johansson (bicí, ex Ola & the Janglers).

Tim Norell, který spolu s textařem Björnem Håkansonem (žádný příbuzný) napsal většinu písní skupiny, se však s kapelou neobjevil na pódiu ani na obalech alb. První singl Secret Service "Oh Susie" se stal hitem ve Švédsku a několika dalších zemích Evropy a Jižní Ameriky. "Oh Susie" se umístila na prvním místě ve 29 zemích.

Stejnojmenné album obsahovalo další hit, "Ten O'clock Postman" Následovaly další singly, přičemž jejich syntezátorové číslo "Flash in the Night" se dostalo do hitparád po celé kontinentální Evropě. Později Ola Håkansson nazpíval duet s bývalou členkou skupiny ABBA Agnethou Fältskog "The Way You Are".

1987 - sestava č. 2

V roce 1987 vydali Håkansson, Norell a Wahlberg jako Secret Service šesté album "Aux Deux Magots". Ostatní členové kapely v té době odešli a nahradili je multiinstrumentalista Anders Hansson a baskytarista Mats Lindberg. Björn Håkanson v té době opustil skupinu jako textař a tuto roli převzal Ola společně s Alexandrem Bardem. (Army Of Lovers)

1988-2000 - přestávka
V roce 1988 se Håkansson, Norell a Wahlberg rozhodli jít každý svou cestou. Håkansson pokračoval jako Norellův partner společně s Andersem Hanssonem a stali se známým písničkářským triem. V roce 1992 založil Håkansson se svými společníky vydavatelství Stockholm Records jako společný podnik s Polygramem. Produkovali mimo jiné skupiny Army Of Lovers a The Cardigans.

Wahlberg nadále pracoval jako producent a autor písní s místními i zahraničními umělci. V roce 1989 založil vlastní společnost XTC Productions, která uváděla švédské umělce na trh v zahraničí. Založil také vlastní profesionální nahrávací studio - XTC Studios.

2000 - Reunion
V roce 1999 se Ola, Ulf a Tim sešli, aby sestavili novou kompilaci s písněmi Secret Service, Top Secret - Greatest Hits. Práce probíhala v XTC Studios a vše vyústilo v nahrání čtyř nových skladeb pro toto album.

2006 Forward, Členská sestava #3

Secret Service měli během studené války své fanoušky v Sovětském svazu a dalších zemích východní Evropy. Tváří v tvář osmdesátkovému galavečeru v Moskvě v prosinci 2006 Ulf a Tim kapelu znovu sestavili, ovšem v nové sestavě. Z rodinných a pracovních důvodů se Ola rozhodl, že se ke kapele na živých vystoupeních a turné nepřipojí. Proto společně s Matsem Lindbergem (baskytara) z druhé sestavy přizvali k nové koncertní verzi kapely Mikaela Erlandssona (zpěv a kytara) a Jaimeho Borgera (bicí). Od té doby kapela v této sestavě úspěšně koncertuje po celém Rusku a dalších teritoriích.

2012 "The Lost Box"

V roce 2012 přišel čas na celosvětové vydání alba "The Lost Box". Album složené z víceméně zapomenutých a nikdy nedokončených písní z let minulých, ale velmi dobře přijatých publikem. Album bylo distribuováno také jako vinylové album 2017 společností B-Stars.

2019
Dne 3. prosince 2019 kapela vydala singl "GO ON", jehož hudbu a text napsal Tim Norell. Aranžmá vzniklo ve spolupráci s Andersem Hanssonem.

2020
Dne 10. dubna 2020 vychází druhá píseň projektu Secret Service "Four Seasons": "Secret Mission". Napsal ji Tim Norell a aranžmá vytvořil Anders Hansson. Hlavní vokály zpívá nový zpěvák Johan (alias John) Becker, doprovodné vokály mají Tim Norell a Ulf Wahlberg.

 

 

Zpět do obchodu