Queen - The Platinum Collection (Coloured Vinyl 6LP Box Set)

6LP (Coloured Vinyl 6LP Box Set)

datum vydání: 17.6.2022

Skladem
Značka: EMI
3 469 Kč –8 % 3 199 Kč 2 643,80 Kč bez DPH
Kategorie: Vinyl
Queen The Platinum Collection (6LP)
VINYL
3 469 Kč –8 %

Tracklist 6LP:

  • Greatest Hits – LP 1
   Side A
   1. Bohemian Rhapsody
   2. Another One Bites The Dust
   3. Killer Queen
   4. Fat Bottomed Girls
   Side B
   1. Bicycle Race
   2. You’re My Best Friend
   3. Don’t Stop Me Now
   4. Save Me
  • Greatest Hits – LP 2
   Side A
   1. Crazy Little Thing Called Love
   2. Somebody To Love
   3. Now I’m Here
   4. Good Old Fashioned Lover Boy
   Side B
   1. Play The Game
   2. Flash
   3. Seven Seas Of Rhye
   4. We Will Rock You
   5. We Are The Champions
  • Greatest Hits II – LP 3
   Side A
   1. A Kind Of Magic
   2. Under Pressure (Queen + David Bowie)
   3. Radio Ga Ga
   4. I Want It All
   5. I Want To Break Free
   Side B
   1. Innuendo
   2. It’s A Hard Life
   3. Breakthru
   4. Who Wants To Live Forever
  • Greatest Hits II – LP 4
   Side A
   1. Headlong
   2. The Miracle
   3. I’m Going Slightly Mad
   4. The Invisible Man
    Side B
   1. Hammer To Fall
   2. Friends Will Be Friends
   3. The Show Must Go On
   4. One Vision
  • Greatest Hits III – LP 5
   Side A
   1. Queen + Elton John – The Show Must Go On (Live, Theatre National de Chaillot, Paris, 1997)
   2. Queen + David Bowie – Under Pressure (Rah Mix)
   3. Freddie Mercury – Barcelona (Single Version)
   4. Queen – Too Much Love Will Kill You
   Side B
   1. George Michael + Queen – Somebody To Love (Live, The Freddie Mercury Tribute Concert)
   2. Queen – You Don’t Fool Me
   3. Queen – Heaven For Everyone
   4. Queen – Las Palabras De Amor (The Words Of Love)
  • Greatest Hits III – LP 6
   Side A
   1. Brian May – Driven By You
   2. Freddie Mercury – Living On My Own
   3. Queen – Let Me Live
   4. Freddie Mercury – The Great Pretender
   5. Queen – Princes Of The Universe
   Side B
   1. Queen + Wyclef Jean – Another One Bites The Dust (Remix)
   2. Queen – No One But You (Only The Good Die Young)
   3. Queen – These Are The Days Of Our Lives
   4. Queen – Thank God It’s Christmas

 

 

Queen's 'The Platinum Collection' vyjde 17. června na vinylu jako limitovaná edice 6LP barevného vinylového boxu 17. června prostřednictvím EMI.

Kompilace Queen 'The Platinum Collection', která obsahuje všechna tři jejich alba Greatest Hits, vydaná poprvé na vinylu, ukazuje jejich bezkonkurenční rekord v hitparádách, oceňované a rekordní rockové a popové klasiky. Se čtyřmi skladateli v kapele – Freddiem Mercurym, Brianem Mayem, Rogerem Taylorem a Johnem Deaconem – Queen vytvořili nádherné dědictví všech dob, které stále znějí po celé věky. Pro minulé i budoucí fanoušky vás rozhoupou!

V souladu se svým jménem byla The Platinum Collection nedávno certifikována organizací britského hudebního průmyslu BPI jako 8 x platinová, což představuje tržby ve výši 2,4 milionů dosažené od jejího opětovného vydání v červnu 2011 v rámci oslav 40. výročí Queen.

Limitovaná edice 6LP barevného vinylového setu vychází v pouzdře se zbrusu novým artworkem. Každý kus vinylu bude mít jinou barvu a bude dodáván ve vlastním individuálně navrženém obalu. Sada také obsahuje exkluzivní 24stránkovou 12″ fotografickou brožuru.

'QUEEN Greatest Hits', poprvé vydané v roce 1981, je nejprodávanějším albem všech dob ve Spojeném království, prodalo se ho přes 6,8 milionů kopií a celosvětově se prodalo přes 25 milionů. 'Greatest Hits', zahrnující triumfální první počin skupiny Queen z let 1974 až 1980, zahrnuje některé z nejoblíbenějších rockových standardů na světě, včetně symfonického hitparádového Bohemian Rhapsody, který je na vrcholu žebříčku velikosti stadionu, a nad střechu zvedají We Are The Champions, který byl pojmenován nejchytlavější skladba všech dob od týmu vědců v roce 2011. Ale toto album také oslňuje svým stylově promiskuitním rozsahem, z davu burcujících We Will Rock You, jazýčků na tvářích Fat Bottomed Girls, dupot-dupot-stomp konce 70. let diskotéka inspirovaná Another One Bites the Dust, jukeboxová retro-rocková pocta Crazy Little Thing Called Love a vznášející se, vášnivý,

'QUEEN Greatest Hits II', původně vydané krátce před smrtí Freddieho Mercuryho v roce 1991, se celosvětově prodalo přes 19 milionů kopií. Zahrnuje roky 1981 až 1991, období, které následovalo po Queen, kdy opustili své slavné pravidlo bez syntezátorů a povýšili je na novou úroveň kreativity. Otevření jejich kytarově těžkého zvuku pro funk, disco a elektroniku vedlo k bohatým odměnám a přeměnilo tyto bývalé glam rockery sedmdesátých let v nablýskanou, efektivní a důrazně současnou superskupinu. Po restartu a novém zapojení Queen vyprodukovali během této imperiální fáze osmdesátých let některé ze svých nejnesmrtelnějších hitů. Jejich nakažlivá spolupráce s Davidem Bowiem Under Pressure, postavená na improvizovaném studiovém jamu, se stala celosvětovou hitparádou. Retro-futuristický epos Radio Gaga a vtipně romantický I Want To Break Free jsou důkazem jejich raného mistrovství v oblasti syntezátorů, zatímco svalnaté riffy Hammer To Fall a oktávové klavírní akrobacie It's a Hard Life jsou vintage. Queen jak zvukově, tak lyricky. Oficiálně desáté nejprodávanější album všech dob ve Velké Británii, Greatest Hits 2 také obsahuje něžné nálady Friends Will Be Friends, synth-rockové fanfáry planetární velikosti One Vision a hrdinsky vzdorovitou labutí píseň The Show Must Go. Na, představovat Freddie v jeho posledních dnech stále hraje bezostyšně do galerie.

'QUEEN Greatest Hits III', zřídka k dispozici na vinylu, obsahuje jejich písně z poslední doby, sólové hity členů kapely a spolupráci kapely s dalšími umělci včetně Eltona Johna, Montserrat Caballé, George Michaela a Wyclefa Jeana.

Kolekce Platinum, neztlumená časem ani módou, je připomínkou toho, že Queen byly vždy barevné, vždy dynamické, vždy zářily vášní a hrdostí.

Zpět do obchodu